Co można z tego wywnioskować na dzień dzisiejszy? Jeśli poczynione założenia są poprawne, to ostatni ruch w dół rozpatrujemy jako falę pośrednią 4. Głębokość zejścia tej fali sugeruje, że lokalny ruch w dół może być już zakończony. Można więc pokusić się o stworzenie w oparciu o reguły dla fal Elliotta, scenariuszy rozwoju lokalnej sytuacji. Scenariusz A zakłada więc, że fala pośrednia 4 została zakończona i cały ten ruch był korektą ABC - Zygzak. Scenariusz B zakłada, że fala pośrednia 4 nie została jeszcze zakończona i rozwinie się jako Trójkąt (co jest charakterystyczne właśnie dla fali 4), obecny trójfalowy ruch w dół byłby wtedy falą A, Trójkąta ABCDE.
Oznaczenia fal Elliotta na wykresie historycznym znajdziesz w artykule: Ropa historycznie.
Stopnie / Rzędy fal Elliotta przedstawiono szczegółowo w Książce oraz w artykułach Tabela oznaczeń i Stopnie fal.
Ropa, scenariusz lokalny A na interwale 1D (jeden dzień).
Lokalny scenariusz A dla Ropy zakłada, że fala pośrednia 4 właśnie się zakończyła i znajdujemy się już na początku w fali pośredniej 5 która kończy falę główną 5 w fali cykl 1.
Ropa, scenariusz lokalny B na interwale 1D (jeden dzień).
Lokalny scenariusz B dla Ropy zakłada, że fala pośrednia 4 jeszcze się nie skończyła, a obecne trójfalowe zejście w dół to dopiero fala A Trójkąta ABCDE.
Oznaczenia fal Elliotta na wykresie historycznym znajdziesz w artykule: Ropa historycznie.
Opisy korekt przedstawiono szczegółowo w Książce oraz ogólnie w artykułach o Zygzaku, Płaskiej, Trójkącie i jego rodzajach.
Opisy fal napędzających przedstawiono szczegółowo w Książce oraz ogólnie w artykułach o Impulsie, Impulsie wydłużonym, Diagonalnej.