ZYGZAK POJEDYNCZY
OPIS
Pojedynczy zygzak to prosty, trójfalowy wzór korekcyjny, który składa się z fal oznaczonych jako A-B-C. Fale A i C to zazwyczaj fale impulsowe lub diagonale, które pokazują kierunek całej korekty, podczas gdy fala B jest falą korekcyjną i występuje między falami A i C. Zygzak porusza się w przeciwnym kierunku do dominującego trendu i ma wewnętrzną strukturę fal 5-3-5.
REGUŁY / ZASADY
WSKAZÓWKI / WYTYCZNE
POZYCJA NA WYKRESIE
FIBONACCI (proporcje, zasięgi, zniesienia)
Najczęstsze relacje Fibonacciego w Zygzaku Pojedynczym:
ZYGZAK PODWÓJNY
OPIS
Zygzak podwójny to bardziej złożony wzór korekcyjny, składający się z dwóch zygzaków (W i Y) połączonych falą X, oznaczany jako W-X-Y. Zarówno fala W, jak i fala Y to klasyczne zygzaki o strukturze 5-3-5 (A-B-C). Fala X pełni rolę fali korekcyjnej, która łączy oba zygzaki. Zygzak podwójny pojawia się wtedy, gdy pojedynczy zygzak nie wystarcza, aby zakończyć korektę i rynek wymaga bardziej złożonej struktury korekcyjnej. Struktura wewnętrzna zygzaka podwójnego składa się z 7 fal (3+1+3).
REGUŁY / ZASADY
WSKAZÓWKI / WYTYCZNE
POZYCJA NA WYKRESIE
Na schemacie wzorcowym struktury fal Elliotta Zygzaki Podwójne najczęściej występują:
FIBONACCI (proporcje, zasięgi, zniesienia)
Najczęstsze relacje Fibonacciego w Zygzaku Podwójnym:
ZYGZAK POTRÓJNY
OPIS
Zygzak potrójny to najbardziej złożony wzór korekcyjny, składający się z trzech zygzaków (W, Y i Z), połączonych dwiema falami korekcyjnymi (X i X). Oznaczany jest jako W-X-Y-X-Z. Każda z fal W, Y i Z to klasyczne zygzaki o strukturze 5-3-5. Fale X i X pełnią rolę łączników między kolejnymi zygzakami. Zygzak potrójny występuje rzadko i pojawia się wtedy, gdy rynek wymaga bardziej złożonej i rozbudowanej korekty niż w przypadku zygzaka podwójnego.
REGUŁY / ZASADY
WSKAZÓWKI / WYTYCZNE
POZYCJA NA WYKRESIE
Na schemacie wzorcowym struktury fal Elliotta Zygzaki Potrójne najczęściej występują:
FIBONACCI (proporcje, zasięgi, zniesienia)
Najczęstsze relacje Fibonacciego w Zygzaku Potrójnym:
PRZYKŁADY
Na wykresie przedstawiono tu pojedynczy przykład, więcej znajdziesz w zakładce Przykłady/Fale lub klikając na wykres.