ElliottWave - Teoria Fal Elliotta - fale Elliotta poprawne oznaczanie w praktyce
30 marca 2022

BTC 20220330 scenariusze A,B i C

BTC aktualne ogólne scenariusze alternatywne A, B i C

 

Analiza fal Elliotta pokazuje możliwe obecnie trzy scenariusze alternatywne A, B i C. 

 

Scenariusz A (silnie wzrostowy)

Najbardziej prawdopodobny na obecną chwilę scenariusz A "silnie wzrostowy" zakłada, że znajdujemy się właśnie na początku potężnego ruchu wzrostowego (potwierdzają to również wskazania wybranych wskaźników analizy technicznej np. ADX czy MACD). Obecnie możliwe jest takie opisanie miejsca na wykresie w którym się znajdujemy: jesteśmy na początku fali 3 stopnia minuta w fali 3 stopnia minor w fali 3 stopnia pośredniego w fali 3 stopnia głównego w fali 3 stopnia cykl. 

 

Oznaczenie fal Elliotta na wykresie BTC na interwale 1M (miesięcznym) pokazano w tym artykule.

Stopnie / Rzędy fal Elliotta przedstawiono szczegółowo w Książce oraz w artykułach Tabela oznaczeńStopnie fal.

 

Jeśli ten scenariusz został prawidłowo rozpoznany i oznaczony to jesteśmy na początku ruchu który określa się jako "3 w 3 w 3". Ci którzy wiedzą o co chodzi powinni natychmiast zwiększyć czujność i przygotować się do zaplanowania inwestycji czy tradingu. Ci którzy nie wiedzą o co chodzi mogą poszukać informacji na ten temat w Internecie lub poczytać ten artykuł lub kupić tego ebooka. 

Tu przedstawiono tylko ogólny wykres na interwale 1T, szczegółowy opis scenariusza A znajduje się w następnym artykule tutaj

 

BTC Bitcoin oznaczenie fal Elliotta scenariusz A (silnie wzrostowy) interwał 1T

 

Dla tych którym włączył się już tryb emocji związanych ze zwietrzeniem okazji i zaczynają rozważać czy nie postawić wszystkiego na jedna kartę, na wszelki wypadek warto pokazać dwa inne scenariusze, też zgodne z "Regułami dla fal Elliotta".

Przy okazji warto zwrócić uwagę, że nawet najlepiej zapowiadające się scenariusze wymagają wiedzy i doświadczenia w dwóch innych dziedzinach poza analizą finansową. Mam tu na myśli "psychologię tradera / inwestora" oraz "zarządzanie kapitałem" o czym wspomniano w artykule tutaj

 

Scenariusz B (średnio wzrostowy)

Scenariusz B można by określić obecnie jako "średnio wzrostowy". Scenariusz B zakłada, że znajdujemy się obecnie w fali minor D w fali pośredniej (4) która może rozwijać się jako korekta Trójkątna. To by oznaczało, że po zakończeniu trójkąta czeka nas jeszcze jeden ruch w gorę w fali pośredniej (5), co zakończy falę główną ((1)). Później będziemy mogli się spodziewać istotnego spadku cen w fali korekcyjnej stopnia głównego ((2)). 

Tu przedstawiono tylko ogólny wykres na interwale 1T, nieco bardziej szczegółowy opis scenariusza B znajduje się w następnym artykule tutaj.

 

BTC Bitcoin oznaczenie fal Elliotta scenariusz B (średnio wzrostowy) interwał 1T

 

Scenariusz C (spadkowy)

Kolejny możliwy scenariusz zgodny z "Regułami dla fal Elliotta" to scenariusz C, który można określić jako "spadkowy" lub nawet "mocno spadkowy". W scenariuszu C zakładamy, że obecnie znajdujemy się w korekcie, a konkretnie w fali głównej ((2)) w fali pośredniej (B) lub nawet (C) korekty typu Zygzak ABC.

Z uwagi na fakt, że Bitcoin w falach drugich stopnia cykl, głównego czy też pośredniego zwykle schodzi bardzo nisko (zniesienia rzędu nawet 80-90%) to potencjalne spadki mogą być duże lub nawet bardzo duże.

Tu przedstawiono tylko ogólny wykres na interwale 1T, nieco bardziej szczegółowy opis scenariusza C znajduje się w następnym artykule tutaj.

 

BTC Bitcoin oznaczenie fal Elliotta scenariusz C (spadkowy) interwał 1T

 

Gdybym miał oszacować prawdopodobieństwo realizacji scenariuszy to na dzień dzisiejszy zrobiłbym to tak:  A-60%  /  B-30%  /  C-10%

 

 

O szczegółach scenariuszy (aktualnych na dzień sporządzenia) A, B i C możesz przeczytać w artykułach: scenariusz A (1D), scenariusz B (1D), scenariusz C (1D)

Stopnie / Rzędy fal Elliotta przedstawiono szczegółowo w Książce oraz w artykułach Tabela oznaczeńStopnie fal. 

Dlaczego wykres w skali logarytmicznej? Przeczytaj artykuły: skala logarytmiczna i kanał logarytmiczny.

Opisy korekt przedstawiono szczegółowo w Książce oraz ogólnie w artykułach o Zygzaku, Płaskiej, Trójkącie i jego rodzajach

Opisy fal napędzających przedstawiono szczegółowo w Książce oraz ogólnie w artykułach o Impulsie, Impulsie wydłużonym, Diagonalnej.

 

 

 

 

 

Home      Blog     eBook#1     Przykłady     Kurs#1     eBook#2      Kontakt

© 2022 elliottwave.pl

Regulamin

Polityka prywatności i cookies

Zaprojektowane i wdrożone przez Activus