ElliottWave - Teoria Fal Elliotta - fale Elliotta poprawne oznaczanie w praktyce
08 marca 2022

Fale Elliotta - Diagonalna Końcowa i Początkowa

Diagonalna / Skośna / Trójkąt ukośny / Klin / Przekątna 

 

Diagonalna Końcowa 

 

Diagonalna jest końcowa, gdy występuje na pozycji Fali 5 lub Fali C. Jeśli diagonalna znajduje się na pozycji Fali 5 lub Fali C (w ramach wzoru podstawowego), to wewnętrzne fale napędzające 1, 3 i 5 są zawsze zygzakami (3-3-3-3-3). Wewnętrzna fala 3 nigdy nie występuje jako fala diagonalna.

 

Diagonalna końcowa na rynku byka i niedźwiedzia

 

Diagonalna końcowa pojawia się przede wszystkim jako fala piąta, zwłaszcza wtedy, gdy poprzedzający ją ruch w fali trzeciej był „zbyt szybki i zbyt daleki”. Diagonalne końcowe pojawiają się też w fali C w ramach korekt ABC lub jako ostatnia fala C ostatniej struktury w ramach korekt wielokrotnych (WXY). We wszystkich przypadkach dają one ten sam jasny sygnał, że wyczerpał się ruch cen wyższego stopnia i należy oczekiwać zmiany trendu.

 

Diagonalna jest początkowa, gdy występuje na pozycji Fali 1 lub Fali A. Jeśli diagonalna jest na pozycji Fali 1 lub Fali A (w ramach podstawowego wzoru fali Elliotta), to wewnętrzne fale napędzające 1,3 i 5 są najczęściej zygzakami (i wtedy mają wewnętrzny podział 3-3-3-3-3) ale czasami mogą być impulsami (i wtedy mają wewnętrzny podział 5-3-5-3-5).

 

Diagonalna początkowa na rynku byka i niedźwiedzia

 

Dlaczego warto wiedzieć, że jest coś takiego jak Diagonalna początkowa?

Ponieważ kiedy Diagonalna początkowa podzieli się jako 5-3-5-3-5, to bardzo łatwo pomylić ją z dużo częściej występującą serią fal 1 i 2 w rozbudowującym się Impulsie wydłużonym. 

 

 

 

 

 

Home      Blog     eBook#1     Przykłady     Kurs#1     eBook#2      Kontakt

© 2022 elliottwave.pl

Regulamin

Polityka prywatności i cookies

Zaprojektowane i wdrożone przez Activus